حقی: اگرمسابقات پیست برگزار می‌شد به نفع ما بود

مربی تیم ملی دوچرخه سواری استقامت و نیمه استقامت گفت: به دلیل قیمت بالای ارز مجبوریم با تجهیزات قدیمی در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا قرار بود اسفند ماه سال جاری در هندوستان برگزار شود، اما این مسابقات توسط فدراسیون جهانی دوچرخه سواری (UCI) به تیر ماه سال ۱۴۰۱ موکول شد.

به تعویق افتادن مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا را چگونه ارزیابی می کنید؟

اگرمسابقات پیست برگزار می‌شد به  نفع ما بود چرا که ما در سال ۲ اخیر در هیچ مسابقه بین المللی دوچرخه سواری شرکت نکرده بودیم و رقبای ما هم به غیر از ژاپن و قزاقستان آن‌ها نیز در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرده بودند. اگر در زمانی که مسابقات قهرمانی آسیا به تعویق افتاده است، بتوانیم در مسابقات بین المللی شرکت کنیم که تعویق مسابقات به نفع ماست در غیر این صورت برگزار نشدن مسابقات برای ما فرقی ندارد. خدا را شکر دوچرخه سواران کشورمان مثل گنج خانلو، خسرشاهی و آرین در رشته‌های استقامت و نیمه استقامت آمادگی خوبی دارند.

دوچرخه سواران کشورمان تا پیش از شروع مسابقات قهرمانی آسیا در چه مسابقاتی شرکت خواهند کرد؟

برنامه ما بدین صورت بود که ما در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنیم و فروردین ماه در مسابقات دوچرخه سواری تاجیکستان حاضر شویم. در حال حاضر به جز مشکلات مالی ما برای دریافت دعوت نامه از مسابقات بین المللی نیز مشکل داریم. به دلیل همه گیری ویروس کرونا برگزاری مسابقات دوچرخه سواری کم شده است و در این فصل سال همیشه در شرق آسیا مسابقات زیادی برگزار می‌شد، اما در چند وقت اخیر فقط مسابقات تایلند برگزار شده است، همچنین ما به دلیل مشکلات صدور روادید نتوانستیم در مسابقات شارجه امارات و عربستان نیز شرکت کنیم.

امکانات دوچرخه سواری کشورمان در چه وضعیتی است؟

در حال حاضر فدراسیون دوچرخه سواری در سخت‌ترین شرایط اداره می‌شود چرا که در یک سال اخیر فدراسیون چندین بار دچار تغییر و تحول شده است، اما به جرات می‌گویم اردو‌های اخیر در قشم، رشت، کیش و اهواز خیلی خوب برگزار شده است و ما از لحاظ تغذیه و اسکان وضعیت خوبی داشته ایم، اما به دلیل قیمت بالای ارز ما از لحاظ سخت افزاری ضعیف هستیم و باید با همین تجهیزات قدیمی در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنیم و امیدوارم که وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو دوچرخه‌های خوبی در اختیار ما قرار دهند.

پیش بینی شما از نتایج تیم ملی دوچرخه سواری در مسابقات قهرمانی آسیا چیست؟

 دوچرخه سواری کشورمان در سه دوره اخیر مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا نتوانسته است مدالی کسب کند و ترجیح می‌دهم در این خصوص پیش بینی نکنم، اما کمیته ملی المپیک پیش بینی کرده است که ما در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ مدال کسب خواهیم کرد و من سعی می‌کنم با کار بیشتر این اتفاق رخ دهد.

  • 11:35
  • 1400/10/27
  • 20215