رکابزن تیم ملی

گنج خانلو : از خودم راضی هستم/ برای المپیک باید در مسابقات خارجی شرکت کنیم

محمد گنج خانلو پس از قهرمانی در مرحله اول لیگ دوچرخه سواری باشگاه های کشور با ابراز رضایت از عملکرد خود گفت: امیدواریم این رقابت ها ادامه داشته باشد.

 

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری به نقل از مهر، پس از شش ماه تعطیلی برنامه‌های ورزشی اولین مرحله از رقابت‌های لیگ برتر دوچرخه سواری باشگاه‌های کشور به میزبانی شهرستان گلپایگان برگزار شد. در پایان این مرحله محمد گنج خانلو قهرمان بخش استقامت جاده و امیر حسین جمشیدیان قهرمان بخش تایم تریل شد.

محمد گنج خانلو در این مورد گفت: خدا را شکر پس از شش ماه مسابقه لیگ برگزار شد. در این مسابقه میانگین سرعت بچه‌ها خیلی عالی بود هم در بخش استقامت و هم تایم تریل و اتفاق خاص و زمین خوردنی هم برای رکابزنان پیش نیامد. به نظر می‌رسید همه رکابزنان در این مدت تمرینات خود را رها نکرده بودند.

وی افزود: من خودم از مسابقه ام راضی بودم. در این مدت تمرینات خود را رها نکردم و تمرینات پایه را مداوم زیر نظر مربیان فدراسیون دنبال کردم. از خودم بسیار راضی بودم و در مسابقه استقامت هم اول شدم. ظاهراً تبریز میزبان مرحله دوم مسابقات در ماه آینده خواهد بود. امیدوارم این رقابت‌ها ادامه داشته باشد و مسابقات قهرمانی کشور هم برگزار شود که آن هم امتیاز خوبی دارد. مطمئناً تا آن زمان تاریخ مسابقات قهرمانی آسیا هم اعلام می‌شود.

وی در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حین این مسابقه هم گفت: پروتکل‌ها خیلی فوق العاده نبود و برخی تماشاچی‌های محلی رعایت نمی‌کردند ولی خیلی تلاش شد رعایت شود. حتی رکابزنان هم تا زمان استارت مسابقه ماسک زدند و فدراسیون هم جرایمی را برای ماسک نزدن گذاشته بود.

رکابزن عضو تیم ملی در خصوص شروع اردوهای تیم ملی هم، خاطرنشان کرد: زمان برگزاری اردوها مشخص نیست و شاید جلوتر برویم هم مسابقات بیشتر شده و هم برای اردوها برنامه ریزی شود.

«شما یکی از شانس‌های انتخاب برای حضور در بازی‌های المپیک هستید آیا فکر می‌کنید بتوانید برای این رویداد آماده شوید؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: من خودم را برای المپیک آماده می‌کنم. کم کم مسابقات و مسیرها شبیه المپیک می‌شود. ما باید به مرور در مسابقاتی شرکت کنیم که مسیرهای آن شبیه المپیک باشد. شاید در این مسابقه اول شده باشم ولی هنوز به سطحی نرسیده‌ام که در یک مسابقه مهم نتیجه بگیرم. باید در مسابقات بیشتری و در سطح اروپا و رقابت‌های بین المللی شرکت کنیم تا به سطح آمادگی خوبی برسیم و در نهایت فردی که بهتر است برای این رویداد معرفی شود.

گنج خانلو در پایان گفت: از میزبان مسابقات لیگ تشکر می‌کنم و امیدوارم در مسیر لیگ امسال بتوانم با تیم سپاهان نتیجه خوبی بگیرم.