ثبت رکورد آسیا توسط دوچرخه سوار معلول در پیست سیمانی

مسابقات رکوردگیری پارادوچرخه سواری امروز در حالی در ورزشگاه آزادی برگزار شد که مهدی محمدی تنها نماینده دوچرخه سوار پارالمپیکی برای قرار گرفتن در لیست نفرات اعزامی به توکیو موفق شد با ثبت رکورد ۵ دقیقه و ۳ ثانیه در تایم تریل انفرادی، رکورد آسیا را در پیست سیمانی به ثبت برساند.

 


مهدی محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: پس از شرکت در کاپ جهانی بلژیک که آخرین فرصت برای کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک توکیو در ماده جاده و پیست بود، در تایم تریل انفرادی از بین ۳۶ کشور شرکت کننده در جایگاه هجدهم قرار گرفتم، البته من سهمیه خود را در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا در پیست کسب کرده بودم و در این تورنمنت تنها به دنبال ثبت امتیازاتم در رنکینگ جهانی بودم تا شرایط حضورم در پارالمپیک توکیو فراهم شود.

وی گفت: برای این که شرایطم برای قرار گرفتن در لیست نفرات اعزامی به توکیو مشخص شود، امروز در مسابقات رکوردگیری که با حضور نماینده کمیته ملی پارالمپیک در ورزشگاه آزادی برگزار شد، شرکت کردم و در پیست سیمانی با ثبت رکورد ۵ دقیقه و ۳ ثانیه در تایم تریل انفرادی توانستم رکورد قهرمانی آسیا که ۲۰۲۰ در کره جنوبی در پیست چوبی جابجا کرده بودم، در پیست سیمانی به ثبت برسانم.

وی گفت: رکاب زدن در پیست سیمانی برای فردی مثل من که ۲ سال به خاطر کرونا هیچ تمرینی در پیست نداشتم و به دلیل زمین خوردن در کاپ جهانی بلژیک تا حدودی از ناحیه پا دچار مصدومیت شده بودم، کار راحتی نبود اما با این وجود توانستم رکورد پیست چوبی را که در قهرمانی آسیا در تایم تریل انفرادی به ثبت رسانده بودم، در پیست سیمانی دوباره به ثبت برسانم.

محمدی خاطرنشان کرد: چون در کلاس خود در پیست و جاده نفر اول آسیا هستم و طبق سیاست کمیته ملی پارالمپیک جزو گروه چهارم قرار می گیرم، امیدوارم با این رکوردگیری کمیته ملی پارالمپیک تمام شرایط را برای اعزام من به توکیو به عنوان تنها نماینده ایران در دوچرخه سواری در نظر بگیرد. 

وی در پایان افزود: برای حضور در پارالمپیک توکیو ۲ سال است که سختی های زیادی را تحمل کردم و با گرفتن وام یک دوچرخه به مبلغ ۳۰۰ میلیون برای انجام تمرین و مسابقه در تایم تریل انفرادی تهیه کردم تا بدون دغدغه و استرس خود را برای شرکت در مسابقات انتخابی و کسب سهمیه پارالمپیک توکیو آماده کنم. امیدوارم این تلاش ها بی نتیحه باقی نماند و به عنوان تنها نماینده دوچرخه سوار پارالمپیکی عازم توکیو شوم.