FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


در جلسه وزیر ورزش و وجوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی دکتر سلطانی فر از سمیه یزدانی تقدیر کرد             مدیر روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.              کاپ و مدال های افتخارآفرینان دوچرخه سواری در موزه کمیته ملی المپیک              قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.             

چهارشنبه 5 تير 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید

دهقان: تلاش می کنم در المپیک حضور داشته باشم

ماندانا دهقان ملی پوش تیم ملی کشورمان طی گفتگویی آخرین وضعیت خود را تشریح نمود
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، ماندانا دهقان در گفت‌وگویی، درباره پیوستنش به یک تیم هلندی اظهار داشت: من اولین دوچرخه‌سوار از ایران در بین بانوان هستم که قرار است در اروپا حضور داشته باشد که این افتخار بزرگی است.امیدوارم بتوانم شایستگی‌هایم را به نمایش بگذارم و دوران خوبی در تیم «مکس واترزلی» هلند داشته باشم.

وی درباره نحوه پیوستن به این تیم گفت: یکی از دوستانم که در آسیا رکاب می‌زند، این تیم را معرفی کرد. من با مسئولان مکس واترزلی تماس گرفتم و گفتم که می‌خواهم در کنار رکابزنان این تیم باشم. مسئولان این تیم هم عملکرد و نتایج مرا به طور دقیق بررسی و با پیوستنم موافقت کردند.

بانوی ملی‌پوش دوچرخه‌سواری ایران ادامه داد: قرارداد من تا پایان سال 2019 است که در سال اول هیچ مبلغی را دریافت نخواهم کرد. در واقع به نوعی مجانی رکاب می‌زنم. به همین دلیل باید یک‌سری کمک‌ها از فدراسیون دوچرخه‌سواری و وزارت ورزش بگیرم تا دچار مشکل نشوم. البته هنوز صحبتی در این باره نکرده‌ام و باید این کار خیلی زود انجام شود.

دهقان در خصوص انتخاب این تیم هلند گفت: برای رکابزنان آسیایی دو مسیر برای کسب سهمیه المپیک 2020 وجود دارد؛ مسیر اول کسب عنوان نخست در مسابقات قهرمانی آسیا است و مسیر دوم نیز مربوط به جمع کردن امتیاز می‌شود. این جمع‌آوری امتیازات فقط با حضور در تورهای مختلف در قالب یک تیم بین‌المللی امکان پذیر است و من هم به همین دلیل حضور در تیم مکس واترزلی را انتخاب کردم. امیدوارم در فاصله برگزاری المپیک بتوانم امتیازات خوبی بگیرم تا اولین بانوی دوچرخه‌سواری ایران در این بازی‌ها باشم.

وی در همین باره تصریح کرد: خیلی‌ها حاضرند از جیب هزینه کنند تا به عضویت تیم‌های اروپایی دربیایند. هلند در دوچرخه‌سواری حرف اول را در دنیا می‌زند و حضور در هر رده‌ای از دوچرخه‌سواری این کشور قطعاً منجر به موفقیت می‌شود. بازهم می‌گویم که نیاز به کمک فدراسیون و وزارت ورزش دارم تا بتوانم سهمیه المپیک بگیرم.

دهقان در پایان با بیان اینکه امیدوار است مشکلی در گرفتن ویزا نداشته باشد، گفت: امیدوارم کنترل دوپینگ بیشتر از گذشته باشد. قطعاً این اتفاق شرایطی بهتری را برای دوچرخه‌سواری ایران ایجاد می‌کند.

نویسنده: جعفر جدی

تاريخ  ارسال:سه شنبه 4 دي 1397 - 09:54

تعداد بازديد: 296

کد:109591-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.