FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


در جلسه وزیر ورزش و وجوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی دکتر سلطانی فر از سمیه یزدانی تقدیر کرد             مدیر روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.              کاپ و مدال های افتخارآفرینان دوچرخه سواری در موزه کمیته ملی المپیک              قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.             

چهارشنبه 5 تير 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید

قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد

خسرو قمری، رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: چیزی که محاسبه کردیم، این بود که برای بهره‌گیری از مربی ژاپنی مدنظر تیم‌های ملی جاده و کوهستان روی هم هر ماه باید ۱۰ هزار یورو خرج شود که در شرایط مالی کنونی امکان پذیر نیست.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری،خسرو قمری، رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری در گفت‌وگویی، درباره شرایط برگزاری رقابت‌های لیگ برتر پیست اظهار داشت: حضور جوانان در تیم‌های مختلف یکی از مسائلی بود که دیده می‌شود. باید به این نکته توجه کرد که در رشته‌های پیست و جاده برخی رکابزنان سالیان سال عضو تیم ملی بودند و حالا تقریباً خداحافظی کرده‌اند. بنابراین ما باید به سمت جوانگرایی برویم و این سیاست را در پیش بگیریم. باشگاه‌ها نیز باید در این مسیر از کسانی که سن‌شان بالا رفته و انگیزه کمتری دارند، کمتر استفاده کنند تا همسو با سیاست‌های فدراسیون باشند.

وی افزود: ما سیاست جوانگرایی و نخبه‌یابی را از چند ماه قبل آغاز کرده‌ایم و چندی قبل نیز در جریان برگزاری المپیاد استعدادیابی، 50 رکابزن در پیست، جاده، کوهستان و BMX شناسایی شدند که منتظر پایان امتحانات این رکابزنان هستیم تا بتوانیم از 25 دی ماه اردوی مشترکی را برای آنها برگزار کنیم. برای این کار هماهنگی‌های لازم با آکادمی ملی المپیک صورت گرفته و امیدواریم نفرات نخبه در نهایت در مسیر حضور در تیم ملی قرار بگیرند.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ادامه داد: به هر حال امروز (شنبه) قرار است جلسه‌ کمیته فنی در فدراسیون برگزار شده و نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا در جاکارتا معرفی شوند. در این اعزام تعدادی از دوچرخه‌سواران جوان در کنار کسانی حضور خواهند داشت که شانس خوبی برای کسب مدال دارند.

قمری با اشاره به کمکی که تیم‌های باشگاهی به کسب سهمیه المپیک می‌کردند و حالا به حضور آنها در مسابقات مختلف به دلیل مشکلات ارزی به حداقل رسیده است، گفـت: قبلاً 5 باشگاه در سطح کنتیننتال فعالیت می‌کردند که حالا این تعداد فقط به 2 باشگاه رسیده که هر کدام از آنها نیز نهایتاً 2 اعزام را پوشش می‌دهند. بخش عمده‌ای از این شرایط مربوط به تامین منابع ارزی می‌شود. در واقع باشگاه‌های به دلیل مشکلات ارزی زمین‌گیر شدند. البته ما برای سال 2019 راهکاری را در نظر گرفته‌ایم که بتوانیم سهمیه المپیک 2020 را بگیریم. ما تمامی مسابقات کوهستان، جاده و پیستی را که قرار است در سطح آسیا و کشورهای اطراف برگزار شود را شناسایی کرده و از مسئولان برگزاری آنها خواسته‌ایم به ما هم دعوت‌نامه بفرستند. ما تلاش می‌کنیم که باشگاه‌ها به اینگونه مسابقات بروند و اگر نشد، تیم ملی را اعزام می‌کنیم. راه حل دیگر این است که تیم ملی و تیم باشگاهی در کنار هم بروند. واقعیت این است که ما در بخش جاده باید امتیازات لازم را برای کشور در بین سه کشور برتر آسیایی کسب کنیم. در پیست هم پس از مسابقات قهرمانی آسیا به این نتیجه می‌رسیم که آیا می‌توانیم سهمیه بگیریم یا نه. به هر حال امسال تمرکز بر روی کسب سهمیه خواهد بود.

وی درباره شرایط جذب «میورا» مربی ژاپنی برای تیم‌های ملی جاده و کوهستان عنوان کرد: چیزی که محاسبه کردیم، این بود که برای این مربی به پول رفت و برگشت و مترجم، هر ماه باید 10 هزار یورو خرج شود که در شرایط مالی کنونی امکان پذیر نیست. حالا قرار است جلسه‌ای با رضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک داشته باشیم تا یک راهکار خوب برای جذب یک مربی پیدا کنیم. باید به اینکه نکته هم توجه کرد که میورا در رده پایه کشور عملکرد خوبی داشته است. من امیدوارم در این فاصله دو ماهه بتوانیم تصمیم نهایی را بگیریم تا تیم ملی آماده حضور در مسابقات قهرمانی آسیا شود.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری درباره کمک بخش خصوصی گفت: ما در تامین بخشی از هزینه خرید دوچرخه‌ها و اعزام‌ها از بخش خصوصی کمک می‌گرفتیم که حالا این کمک را نداریم. البته کمک‌های خوبی از سوی وزارت ورزش و کمیته المپیک صورت گرفته که باید تشکر کرد، اما به هر حال مشکلاتی وجود دارد که برای حل آنها باید تلاش کنیم. ما در این سال‌ها سعی کرده‌ایم با کمترین بدهی جلو برویم و تلاش‌مان این بود که بدهی ایجاد نشود.

قمری درباره احداث ساختمان جدید فدراسیون اظهار داشت: همه مجوز‌های لازم در این باره گرفته شده است و کار ساخت ساختمان جدید به زودی آغاز می‌شود. ما برای تأمین منابع لازم برای این کار ابتدا باید ساختمان فعلی را به فروش برسانیم و از پول به دست آمده، کار احداث ساختمان جدید را استارت بزنیم. کل فضای اداری فدراسیون در حال حاضر 180 متر است که این میزان در ساختمان جدید در سه طبقه و چیزی بین 900 تا 1200 متر خواهد بود.

قمری در پاسخ به این سؤال که پس از فروش ساختمان فعلی و پایان ساخت ساختمان جدید فدراسیون، کارمندان و مسئولان در چه مکانی برای انجام امور ساکن می‌شوند؟ عنوان کرد: دو حالت را پیش رو داریم؛ یا اینکه از خریدار ساختمان جدید فرصت می‌گیریم و فعلاً در مکان فعلی باقی می‌مانیم، یا اینکه بخش اداری به بخشی از کمپ تیم‌های ملی منتقل می‌شود تا هیچ کاری رو زمین نماند.

وی درباره اعزام رکابزنان معلول به مسابقات قهرمانی آسیا و مشکلاتی که در این راه وجود دارد، خاطرنشان کرد: از کمیته ملی المپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین در این باره درخواست کمک کردیم، اما هر دو نهاد گفتند که منابع لازم را در این باره ندارند. ما دیدیم که اگر دست روی دست بگذاریم، شاید نتوانیم در آینده این فرصت را که در مسیر کسب سهمیه پارالمپیک است، جبران کنیم، به همین دلیل اقداماتی را انجام دادیم تا در نهایت یک نفر به اندونزی اعزام شود.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری تصریح کرد: انتقال رسمی دوچرخه‌سواری معلولان به فدراسیون ما از ابتدای سال آیده صورت می‌گیرد. به هر حال شرایط را طوری مدیریت کردیم که همه نفرات مد نظر شامل 17، 18 نفر اعزام شوند. در همین مسیر از دبیر فدراسیون به عنوان سرپرست تیم اعزامی و همچنین نماینده وزارت بهره برده می‌شود تا هزینه‌ها نیز کاهش یابد.

گفتگو از جعفر جدی

تاريخ  ارسال:شنبه 8 دي 1397 - 10:39

تعداد بازديد: 251

کد:110589-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.