FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی کشور در مشهد برگزار شد              در جلسه وزیر ورزش و وجوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی دکتر سلطانی فر از سمیه یزدانی تقدیر کرد             مدیر روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.              کاپ و مدال های افتخارآفرینان دوچرخه سواری در موزه کمیته ملی المپیک              قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد             

دوشنبه 28 مرداد 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید

قمری:یک هزارم ژاپن هزینه کردیم، اما بیشتر از آنها مدال گرفتیم

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: هزینه‌ ما در دوچرخه‌سواری یک هزارم ژاپن است که در رقابت‌های قهرمانی آسیا کمتر از ایران مدال گرفت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، خسرو قمری درخصوص عملکرد تیم ملی دوچرخه‌سواری در رقابت‌های قهرمانی آسیا در ازبکستان اظهار داشت: قزاقستان پیش از برگزاری المپیک 2016 ریو میزبان مسابقات قهرمانی آسیا بود که تقریباً همین اتفاقاتی که امسال در ازبکستان رخ داد، در آنجا هم صورت گرفته بود. در سال 2014 نزدیک به 60، 70 درصد مدال‌ها به قزاق‌ها رسید، اما در ادامه تست دوپینگ چند رکابزن این کشور مثبت شد. باید ببینیم امسال چه وضعیتی رقم می‌خورد. سطح رقابت‌ها این دوره بسیار بالا بود، اما در طرف مقابل شاهد یک بی‌نظمی عجیب بودیم که پیش از آن نمونه‌اش را ندیده بودیم. این بی‌نظمی در یکی دو روز اول بسیار زیاد بود و باعث سر و صدای کشورهای مختلف شد، اما میزبان در روزهای بعدی خودش را جمع و جور کرد و اوضاع بهتر شد.
وی افزود: تیم ایران در دو گروه به سمت ازبکستان حرکت کرد. گروه دوم نیمه شب به تاشکند رسید، اما به جای آنکه ترانسفر راحتی از فرودگاه تا هتل داشته باشیم، چند ساعت معطل ماندیم. نکته جالب توجه بعدی در محل رقابت‌ها بود. مسئولان برگزاری به ما یک ماشین دادند، اما پلیس ما را راه نمی‌داد. پای پیاده به جایی رفتیم که مثلاً برای گرم کردن ورزشکاران ایرانی مهیا شده بود، اما هیچ شباهتی به چنین محلی نداشت. اوضاع آنقدر بد بود که خودمان با مجبور شدیم چادر برپا کنیم. این در حالی بود که باد و باران و سرمای عجیبی وجود داشت.
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری عنوان کرد: وسیله ارتباطی ما با مسئولان برگزاری فقط یک بی‌سیم بود که آن هم درست کار نمی‌کرد. این موضوع یکی از دلایلی بود که مسئولان برگزاری زمان آغاز رقابت تایم تریل را به ما اطلاع ندادند و همین مسئله باعث تاخیر 8 دقیقه‌ای در استارت تیم ایران شد. همچنین طبق قوانین تیم‌های اول تا سوم دوره قبل باید کار خود را در انتخابی لیست تیم‌های شرکت کننده آغاز می‌کردند، اما این قانون از سوی میزبان رعایت نشد.متاسفانه در همین فضا عنوان شد که اشتباه سرپرست تیم اعزامی دلیل تاخیر در استارت رکابزنان بوده است. اگر اشتباه سرپرست بوده، چرا در روزهای بعد شاهد این وضعیت نبودیم؟
قمری درباره مدال‌آوری سمیه یزدانی گفت: این مدال حاصل زحمات 6 ساله فدراسیون بود که به بار نشست.سال گذشته فرانک پرتوآذر افتخارآفرین شد و امسال هم شاهد درخشش یزدانی بودیم. این بانوی رکابزن بسیار باانگیزه و پرتلاش ظاهر شد و چه بسا اگر در مسابقات بیشتری شرکت می‌کرد،می‌توانست مدال بهتری در مقایسه با برنزش کسب کند.
وی با گلایه از رسانه ملی در عدم پرداختن مناسب به این مدال کسب شده عنوان کرد: طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری، باید به مردم روحیه و امید بدهیم، اما نمی‌دانم چرا یک برنامه رادیویی باید به سمت تخریب برود. متاسفانه به کمترین میزان ممکن به این مدال پرداخته شد که پس از 80 سال بدست آمد. واقعاً نمی‌دانم چرا نمی‌خواهند این مسائل به گوش مردم برسد. ژاپن که هزینه‌ ما در دوچرخه‌سواری یک هزارم آن است، در این مسابقات کمتر از ایران مدال گرفت و این نشان دهنده تلاش و زحمات همه مسئولان و ورزشکاران بوده که رادیو به این مسائل کمتر توجه کرد.
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری خاطرنشان کرد: از وزیر ورزش بابت پیام تبریکش که خستگی را از تن‌مان خارج کرد، تشکر می‌کنم. همچنین از صالحی‌امیری، بخش بانوان کمیته ملی المپیک و معاونت قهرمانی وزارت ورزش هم ممنونم که از ما حمایت کردند. با همه مشکلاتی داشتیم، این افتخارات کسب شد. در چنین فضایی نباید بخش خالی لیوان را دید و باید به مسائل مثبت نیز توجه کرد، چون در غیر اینصورت انگیزه ورزشکاران کم می‌شود.
قمری در پاسخ به این سوال که آیا پیش‌بینی کسب این مدال‌ها را می‌کرد گفت: سمیه یزدانی در بازی‌های آسیایی هم شانس مدال داشت، اما در آستانه اعزام دچار شکستگی از ناحیه ترقوه شد. با این وجود رویای مدال‌آوری این رکابزن در ازبکستان به حقیقت پیوست و او ثابت کرد که می‌تواند نامش را در تاریخ دوچرخه‌سواری ایران به ثبت برساند. مدال برنزی که یزدانی گرفت، خیلی به من چسبید، چون او در حضور رکابزنان بزرگی به این موفقیت رسید. باید به شرایط رکابزن قزاقستانی که قهرمان شد، اشاره کنم. این دوچرخه‌سوار که روسی‌الاصل است، در بازی‌های آسیایی اجازه حضور پیدا نکرد، اما نمی‌دانم چرا در ازبکستان به او اجازه مسابقه دادند. باید به فدراسیون جهانی نامه بنویسم تا دلیلش را جویا شوم. شاید اگر این دوچرخه‌سوار نبود، یزدانی می‌توانست مدال خوش‌رنگ‌تری بگیرد. در مجموع پیش‌بینی کسب 4 مدال را می‌کردم و در نهایت به آن نتیجه‌ای که می‌خواستیم، دست پیدا کردیم.
وی در پاسخ به این سوال که فدراسیون چه پاداشی برای تاریخ‌سازی یزدانی در نظر گرفته است، گفت: قرار بود به هر رکازنی که طلا بگیرد، 500 یورو بدهیم که همین پاداش را برای یزدانی در نظر گرفتیم. پاداش دیگری از طرف کمیته المپیک و وزارت ورزش اهدا می‌شود. حق یزدانی بیش از این مبلغ است، اما واقعاً دستمان خالی است. با این وجود تلاش می‌کنیم از طریق تامین برخی وسایل مورد نیازش، بتوانیم پاداش دیگری به او بدهیم.
🔸رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در مورد عملکرد تیم استقامت جاده گفت: در این بخش هم شانس کسب مدال داشتیم، اما نشد. تیم ما بعد از قزاقستان بیشترین دوچرخه سوار را داشت که از خط پایان عبور کرد.بچه های ما در بخش جاده انصافا سنگ تمام گذاشتند که جا دارد از زحمات محسن سلگی، محمود پراش، رسول هاشم کندی، رامین مهربانی، جواد حضوری ، سرکار خانم سجادی، سایر اعضای کادر فنی و تدارکات و کلیه عوامل اجرایی و اداری فدراسیون دوچرخه سواری تشکر و خسته نباشید بگویم.طلای محمد گنج خانلو و برنز امیرحسین جمشیدیان ثابت کرد در این ماده جوانان آینده داری داریم که می توان سالها شاهد موفقیت آنها در تیم ملی باشیم.
گفتگو از جعفر جدی

تاريخ  ارسال:سه شنبه 10 ارديبهشت 1398 - 09:03

تعداد بازديد: 250

کد:134655-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.