FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی کشور در مشهد برگزار شد              در جلسه وزیر ورزش و وجوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی دکتر سلطانی فر از سمیه یزدانی تقدیر کرد             مدیر روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.              کاپ و مدال های افتخارآفرینان دوچرخه سواری در موزه کمیته ملی المپیک              قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد             

دوشنبه 28 مرداد 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید

سلگی:برخی از موفقیت‌های دوچرخه‌سواری ناراحت می‌شوند

مدیر تیم‌های ملی دوچرخه‌سواری گفت: برخی از موفقیت‌های دوچرخه‌سواری ناراحت می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، محسن سلگی درباره عملکرد تیم ملی دوچرخه‌سواری ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: ما در رقابت‌های قهرمانی آسیا توانستیم به یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز برسیم و نسبت به شرایطی که داشتیم این نتیجه قابل‌قبول بود. در رقابت‌های قهرمانی آسیا در بخش استقامت جاده زیر ۲۳ سال محمد گنج‌خانلو توانست به مدال ارزشمند طلا برسد. حسین محمدی به مدال نقره رسید و امیرحسین جمشیدی به مدال برنز رسید.
وی در ادامه در مورد عملکرد سمیه یزدانی اظهار کرد: مدال ارزشمند یزدانی یکی از مدال‌های تاریخی رشته دوچرخه‌سواری است. او در رشته استقامت جاده توانست بازمان ۳:۱۰:۰۴ به مدال ارزشمند برنز برسد. یزدانی برای نخستین بار موفق شد این مدال را کسب کند و همه ما را به آینده و کسب سهمیه المپیک امیدوار کرد. این دوچرخه‌سوار توانست از بین ۶۴ ورزشکار به مدال برنز برسد و در تاریخ دوچرخه‌سواری ایران نامش را ماندگار کند.

مدیر تیم‌های ملی تأکید کرد: نفر اول استقامت جاده در بخش بانوان نماینده‌ای از کشور ازبکستان بود که اصالت روسی داشت در عنوان قهرمانی در المپیک ریو را در کارنامه خود دارد و نفر دوم هم ورزشکار کره جنوبی است که رکابزن اول این کشور در رقابت‌های تایم تریل و استقامت است. نماینده کشورمان با چنین حریفانی رقابت کرد و موفق به کسب عنوان سومی شد.
سلگی در ادامه به برخی انتقادها اشاره کرد و گفت: ما با توجه به شرایط و امکاناتی که داشتیم توانستیم به مدال برسیم و همانطور که گفتم یک مدال ارزشمند تاریخی در بخش بانوان به دست آوردیم، اما برخی افراد که هدفشان به‌طور حتم موفقیت دوچرخه‌سواری نیست مغرضانه ما را نقد می‌کنند. به نظرم آنها آدم‌هایی کوچکی هستند که هدفشان بزرگ کردن خودشان است و به همین خاطر ما هم به آنها جوابی نمی‌دهیم. کسانی که از خانواده این رشته باشند به‌خوبی به نتایجی که ورزشکاران به دست آوردند اشراف دارند.

مدیر تیم‌های ملی تأکید کرد: ما هم قضاوت را به خود آنها واگذار می‌کنیم. همه می‌دانند که رقابت‌های قهرمانی آسیا با توجه به نزدیکی به مسابقات گزینشی کسب سهمیه المپیک در بالاترین سطح برگزار می‌شود. ما درگذشته شرایطی داشتیم که حتی بانوان ما به خط پایان نمی‌رسیدند اما هم‌اکنون بانوی ملی‌پوش ما باحجاب اسلامی روی سکوی آسیا قرار می‌گیرد. در دیگر بخش‌ها هم امیدوار به شانس کسب سهمیه هستیم، فراز شکری در بخش کوهستان و فرانک پرتو آذر در بخش بانوان کوهستان ازجمله کسانی هستند که ما به کسب سهمیه المپیک آنها امیدوار می‌کنند که البته این دو نفر در حال حاضر اردویی به مدت دو ماه در اروپا دارند.

سلگی در پاسخ به این سؤال که آیا پیش‌بینی کسب مدال را داشته‌اند یا خیر، گفت: در دوچرخه‌سواری به‌ خصوص در بخش استقامت نمی‌توان مدال‌ها را پیش‌بینی کنیم به این خاطر که ممکن یک سری اتفاقات بیفتد که جریان مدال‌آوری به تعویق بیفتد مانند زمین خوردن دوچرخه‌سواری یا نقص فنی و موارد دیگر اما نکته قابل‌ توجه این بود که ما با حداقل نفرات در این رقابت‌ها حاضر شدیم و توانستیم به چند مدال باارزش دست پیدا کنیم. با وجود همه مشکلات مالی و شرایطی که حاکم است. حتی کشور ژاپن که میزبانی رقابت‌های المپیک را برعهده دارد در این رقابت‌ها نتوانست به مدال برسد.

مدیر تیم‌های ملی تأکید کرد: تیم ملی در قهرمانی آسیا موفق به کسب چهار مدال شد. در چنین شرایط سختی که قرار داریم همه ما باید به دوچرخه‌سواری کمک کنیم و من نمی‌دانم چرا برخی به دنبال نقد مغرضانه هستند. اگر انتقاد سازنده باشد همه از آن استقبال می‌کند. به‌هرروی من معتقدم کسانی که مغرضانه دوچرخه‌سواری و عملکرد ملی‌پوشان را در این رقابت‌ها نقد می‌کنند از این خانواده نیستند و آنها از موفقیت‌های دوچرخه‌سواری ناراحت می‌شوند. ما هم آنها را به حال خودشان می‌گذاریم تا در دنیای کوچک خود بمانند.
در پایان هم جا دارد از زحمات رییس فدراسین دوچرخه سواری تشکر ویژه ای داشته باشم که در سخت ترین شرایط مالی تیم را به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام کردند و این نتیجه حاصل کار زحمات شبانه روزی کادر فنی، کارمندان فدراسیون دوچرخه سواری ،رسانه ها، پیشکسوتان و حمایت های بی دریغ وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می باشد.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 11 ارديبهشت 1398 - 11:32

تعداد بازديد: 407

کد:135653-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.