FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت              اردوی تدارکاتی تیم ملی استقامت و نیمه استقامت بانوان              اسدی سرپرست دبیری فدراسیون دوچرخه سواری شد              پرتو آذر: مي خواهم در المپيك شركت كنم              قمری به همراه وزیر ورزش در سیستان و بلوچستان             

دوشنبه 2 بهمن 1396

کلام روز

«اقتصاد مقاومتی:
تولید- اشتغال»









قمری: پوست‌اندازی خوبی در تیم ملی شده

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: رکابزنان کشورمان در حالی موفق به کسب پنج مدال در مسابقات قهرمانی آسیا شدند که پیست چوبی در کشور نداریم.

خسرو قمری در گفت‌وگو با خبرنگار سایت فدراسیون دوچرخه سواری گفت: در خصوص عملکرد رکابزنان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: ما در این دوره هم به لحاظ تعداد مدال و هم کیفیت آنها رشد قابل ملاحظه‌ای نسبت به دوره قبلی داشتیم. خوشبختانه پوست‌اندازی خوبی در تیم ملی شده و رکابزنان نیز امتیازات و مدال‌های خوبی کسب کردند. محمد دانشور که یکی از طلایی‌های ما در این دوره بود، قطعاً شاهد رشد او در رنکینگ جهانی خواهیم بود که این یک اتفاق بی‌نظیر در تاریخ دوچرخه‌سواری ایران است.

وی افزود: در مجموع عملکرد دوچرخه‌سواری ایران در چند سال اخیر خوب بوده و ما توانسته‌ایم از ظرفیت‌های بومی خود به خوبی استفاده کنیم. در سال‌های گذشته در پیست از مربیان خارجی استفاده می‌شد، اما حالا مربیان ایرانی به جایگاهی رسیده‌اند که می‌توانند موفق ظاهر شوند.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ادامه داد: یکی از مسائلی که کار ما را مشکل کرده، نداشتن پیست چوبی در کشور است. فکر می‌کنم در بیشتر کشورها پیست چوبی وجود داشته باشد، ولی ما به دلیل نداشتن چنین پیستی و حتی کارشکنی‌ میزبان‌ها که اجازه نمی‌دهند زودتر به کشورشان برویم و تمرین داشته باشیم، دچار مشکل می‌شویم.

قمری عنوان کرد: متاسفانه رکابزنان جوان ما تجربه کمی بر روی پیست چوبی و سرپوشیده دارند. در واقع مانند کسی هستند که روی سیمان پیاده‌روی می‌کنند، اما باید بر روی شیشه راه بروند. این مسئله باعث شده جوانان ما برخی از مدال‌های خود را به دلیل زمین خوردن در همان ابتدای مسابقه از دست بدهند.

وی گفت: اگر می‌خواهیم در بازی‌های آسیایی و المپیک سهمیه و مدال در این بخش بگیریم، باید برای پیست چوبی برنامه‌ریزی داشته باشیم. در حال حاضر 8، 9 پیست در کشور وجود دارد، اما به‌نظرم می‌توان اولویت را بر روی پیست چوبی مازندران گذاشت تا بتوانیم در این بخش با قدرت بیشتری در میادین ظاهر شویم. تمرینات رکابزنان در اهواز در گرد و غبار و در تهران نیز در شرایطی که آلودگی هوا و سرما وجود دارد، انجام می‌شود، اما اگر پیست سرپوشیده داشته باشیم، می‌توانیم در طول سال بدون آنکه مشکلی داشته باشیم، استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری خاطرنشان کرد: از این به بعد اولویت ما مسابقات داخل سالن آسیا خواهد بود و باید برای آن رویداد برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم. ما باید حواس‌مان به سایر کشورها نیز باشند که از آنها عقب نمانیم. به نظرم ما نسبت به سایر کشورهای آسیایی فقط 15 تا 20 درصد سرمایه‌گذاری می‌کنیم، اما با این وجود در یک فضای اقتصاد مقاومتی توانسته‌ایم عملکرد خوبی داشته باشیم.

قمری گفت: تنها افسوس من نداشتن پیست چوبی است که باعث زمین خوردن رکابزن شد. همین زمین خوردن نیز منجر به ضرر 120 میلیون تومانی بابت شکسته شدن دوچرخه‌ و لوازم آنها شد.

وی با اشاره به اینکه مسابقات کاپ آسیایی مرداد 96 به میزبانی مشهد برگزار می‌شود، تصریح کرد: اگر پیست چوبی داشتیم و دچار برخی مشکلات نمی‌شدیم، می‌توانستیم چند مدال بیشتر نیز بگیریم. به نظرم جای 3 مدال در بین مدال‌های کاروان ایران خالی بود.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری در پایان درخصوص پاداش‌های در نظر گرفته شده برای رکابزنان مدال‌آور گفت: پاداش مدال‌آوران آسیایی بر عهده وزارت ورزش است. البته ما به قهرمانان‌ها 500 دلار و نایب قهرمان‌ها 300 دلار پاداش دادیم.

تاريخ  ارسال:شنبه 23 بهمن 1395 - 17:48

تعداد بازديد: 172

کد:43609-1396



    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.