بازدید معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون دوچرخه سواری

دکترعلی نژاد: برای احداث پیست BMX فدراسیون دوچرخه سواری را حمایت می کنیم / قمری : وزارت ورزش دوچرخه سواران را در مسیر سخت کرونا حمایت کند

دکتر مهدی علی نژاد، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان عصر روز گذشته با حضور در مجموعه ورزشی آزادی از فدراسیون دوچرخه‌سواری بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری ، وی در ابتدا ضمن بازدید از ساختمان در حال احداث فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: بسیار خوشحالم که فدارسیون دوچرخه سواری در آینده نزدیک در چنین ساختمان زیبا و با امکاناتی نقل مکان خواهد کرد. 6 ماه پیش که در مراسم کلنگ زنی این مجموعه حضور داشتم تصور نمی کردم چنین پیشرفتی تا امروز داشته باشد، اما امیدواریم که تا پایان سال به بهره‌برداری برسد. لازم است همه فدراسیون‌ها یک مجموعه اداری آبرومند در اختیار داشته باشند.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در ادامه ضمن بازید از پیست دوچرخه‌سواری فدراسیون اظهار داشت: دوچرخه سواری از جمله رشته های ورزشی است که قبلا نشان داده پتانسیل بالایی در کسب مدال در بازی‌های آسیایی دارد و موفقیت های خوبی در این زمینه داشته است. بی تردید با برنامه‌ ریزی خوبی که مجموعه فدراسیون دوچرخه‌سواری دارد، می توانیم در آینده نزدیک باز هم شاهد موفقیت‌های خوبی از این مجموعه باشیم .

دکتر علی نژاد در خصوص راه اندازی پیست BMX خاطر نشان کرد: یکی از درخواست هایی که فدراسیون دوچرخه سواری از ما داشته حمایت برای راه اندازی پیست BMX است . موضوعی که می دانیم در آینده میراث خوبی برای دوچرخه سواران این رشته خواهد بود. بی شک با هماهنگی های بعمل امده که و حمایت های وزارت ورزش و جوانان نیازهای فدراسیون دوچرخه‌سواری برای راه اندازی پیست داشته برطرف خواهد شد. دوچرخه سواری برنامه ریزی خوبی داشته و برای المپیک توکیو هم موفق به کسب یک سهمیه شده است.


وزارت ورزش دوچرخه سواران را در مسیر سخت کرونا حمایت کند

در حاشیه مراسم خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری هم ضمن خوش آمدگویی به مهدی علی نژاد، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: طی بازدیدی که ایشان از پیست BMX  صورت گرفت ؛ در خواست هایی مبنی بر حمایت برای ساخت پیست را مطرح کردیم چون این رشته، رشته المپیکی است و در بازی های آسیایی هم طرفداران زیادی دارد باید مثل دیگر کشورها، فعالیت مان را در این رشته توسعه دهیم .

وی در ادامه افزود: امروزه به خاطر شیوع کرونا ، دوچرخه سواران ما با مشکلات زیادی روبرو هستند. از عدم برگزاری مسابقات داخلی و بین المللی گرفته تا عدم ثبت قرارداد توسط باشگاهها ، همه و همه باعث شده تا شرایط امروز دوچرخه سواران ما در وضعیت خوبی قرار نداشته باشد. امیدواریم در این مسیر سخت کرونا ، وزارت ورزش ما را مورد حمایت خودش قرار دهد تا کمترین آسیب به دوچرخه سواران وارد شود.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در ادامه اظهار داشت: ما در شهریورماه مسابقات جهانی 2020 سوئیس را داریم و از آنها درخواست دعوت نامه کردیم و اگر لغو نشود انشاله درآن حاضر خواهیم داشت. از دو باشگاه دانشگاه آزاد و سپاهان برای اعزام دوچرخه سواران درخواست کردیم که به ما کمک کنند.

وی درباره برگزاری مسابقات آنلاین خاطر نشان کرد: در حوزه آموزش عملکرد خوبی را ارائه کردیم. مسابقات متعددی را در فضای مجازی و آنلاین برای دوچرخه سواران با کمک مدرسین برگزار کردیم که بازخورد بسیار خوبی داشت و درنظر داریم از کمترین امکانات بهترین نتیجه را داشته باشیم.