لیگ‌های دوچرخه‌سواری بدون کرونا مثبت

دبیر فدراسیون دوچرخه سواری گفت: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر این که رکابزنی بعد از حضور در لیگ کرونا گرفته باشد به ما ارائه نشده است. 

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری ، محسن سلگی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی این که در برگزاری لیگ‌های برتر دوچرخه سواری مشکلی از لحاظ شیوع ویروس کرونا بین رکابزنان وجود داشت یا خیر؟ بیان کرد: ما در این مدت لیگ برتر جاده و کوهستان مردان و لیگ پیست و جاده بانوان را برگزار کردیم تا تمام رکابزنان رشته‌های مختلف انگیزه حضور در مسابقات را داشته باشند. تمام تلاش‌مان نیز بر این بود که طبق دستورالعمل فدراسیون پزشکی ورزشی عمل کنیم و از رکابزنان نیز تست کرونا گرفتیم. خدا را شکر تا الان گزارشی مبنی بر این که تست کرونا رکابزنی مثبت شده باشد یا کسی بخواهد با تست کرونا مثبت در مسابقات لیگ شرکت کند، به ما داده نشده است.

او ادامه داد: اکنون هم به دنبال برگزاری لیگ برتر پیست مردان، تریال و لیگ دسته یک هستیم. مرحله آخر لیگ برتر جاده هم در رامسر برگزار می‌شود. البته برگزاری ادامه لیگ‌ها منوط به این است که استان‌ها مجوزهای لازم را از شورای تامین و ستاد مقابله با کرونا بگیرند و به فدراسیون اعلام کنند.

سلگی در پاسخ به این پرسش که جدا از بحث کمی، مسابقات از لحاظ کیفی هم راضی کننده بوده است یا خیر؟ تاکید کرد: مسافت مسابقات نسبت به سال گذشته بیش‌تر و فنی‌تر شده بود. در واقع این طور نبود که مسابقه در مسیر صاف رفت و برگشت باشد و فقط بخواهیم یک مسابقه برگزار کرده باشیم. دوچرخه سواران ۸-۷ ماه تمرین می‌کردند و مسابقه‌ای نبود در آن شرکت کنند شاید به همین دلیل بود که عمکردشان حتی نسبت به سال‌های قبل بهتر و راضی کننده‌تر بود. کادرفنی هم رضایت داشت.

دبیر فدراسیون دوچرخه سواری در مورد برگزار نشدن مسابقات قهرمانی کشور نیز گفت: برای لیگ برتر سعی کردیم پروتکل‌ها اجرا کنیم اما در قهرمانی کشور شرایط فرق دارد و پروتکل‌ها را اتحادیه جهانی دوچرخه سواری اعلام می‌کند و اگر کوچک‌ترین مورد را انجام ندهیم جریمه سنگینی را در نظر می‌گیرند. با این حال شرایط عادی‌تر شود اولویت ما برگزاری قهرمانی کشور است چون امتیاز آن در رنکنیگ جهانی محاسبه می‌شود.

او در مورد این که گرفتن تست دوپینگ از رکابزنان انجام شد یا این مساله در شرایط کرونا به دست فراموشی سپرده شده است؟ تصریح کرد: ما برای همه مسابقات خود به فدراسیون پزشکی ورزشی نامه ارسال کرده‌ایم و آن‌ها را در جریان گذاشته‌ایم. دیگر تصمیمش با فدراسیون پزشکی ورزشی است که برای کدام مسابقات افسران ضد دوپینگ خود را اعزام کند